TOGETHER for UKRAINE

Podczas ostatnich miesięcy doświadczyliśmy tak ogromnej mocy naszej organizacji. Współpraca, kooperacja i bardzo efektywne działania Klubów Rotary na niespotykaną dotychczas skalę. Także nasz Klub wspólnie z Klubami z Niemiec, Holandii i Włoch przeprowadził niezwykłe akcje pomocowe dla Ukrainy. Jesteśmy wdzięczni za tą wyjątkowo owocną współpracę.

Dziękujemy RC Moers, który w ramach akcji "ROTARY MOERS HILFT- „Humanitäre Hilfe für die Ukraine" przekazał ponad 8 tys. kg materiałów medycznych, lekarstw, opatrunków, żywności, artykułów higienicznych, koców i materacy.

Dziękujemy niemieckim Klubom RC Dinslaken-Walsum, RC Duisburg Niederreihn, RC Duisburg Rhein - Ruhr, RC Duisburg Alte Abtei, RC Nordrhein, RC Inner Wheel Club Wesel Dinslaken – Walsum za lekarstwa i produkty medyczne, którymi wypełniliśmy karetkę zasponsorowaną przez Firmę Opel Kanclerz.

Dziękujemy Klubom RC Dinslaken-Walsum i RC Cuijk za 10.000 Euro, dzięki którym mogliśmy zakupić wysoce specjalistyczne opatrunki przekazane jednostkom na pierwszą linię frontu.

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem zaangażowania i determinacji młodych członków Rotaract Club Duisburg-Niederrhein, którzy osobiście przyjechali i dotransportowali do Przemyśla 3 busy wypełnione po dach: sprzętem medycznym, medykamentami, kocami i ubraniami, zasponsorowanymi przez RC Duisburg Niederreihn, RC Dinslaken-Walsum, RC Duisburg Rhein - Ruhr, RC Duisburg Alte Abtei, RC Nordrhein, RC Inner Wheel Club Wesel Dinslaken - Walsum.

Dziękujemy naszemu koledze Bogdanowi Uliasz oraz członkom Golf Park Mikołów za niezwykłe wsparcie przy akcji transportowej.

Dziękujemy RC Monza Villa Reale za dary: ubrania, środki czystości, które przekazaliśmy m.in do hotelu Ossa w Rawie Mazowieckiej, w której przebywa 650 dzieci z Ukraińskich domów dziecka wraz z opiekunami, oprócz tego również matki z dziećmi.
Dziękujemy Rotariankom i Rotarianom z   Rotary Distretto 2031, dzięki Wam kilka rodzin z Ukrainy dojechało do Włoch i rozpoczęło nowe spokojne życie

Szczegółowo o wszystkich  piszemy wydarzeniach na naszym fb

Działamy dalej, ale jeszcze raz
Dziękujemy wszystkim zaangażownym w te międzynarodowe działania